Kist İçin Bitkisel Çözüm
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Kist İçin Bitkisel Çözüm

Kist İçin Bitkisel Çözüm, Kapalı bir kesecik ya da kapsül şeklinde oluşan genellikle sıvı ya da gazla dolu olan kabarcığa benzer bir kitledir. Sayıları bir tane olabileceği gibi sayılamayacak kadar da çok olabilir. Boyutları değişmektedir. Bazıları ağrıya sebep verirken bazıları ise belirti bile vermez.


İbrahim Saraçoğlu'na Ait Olan Yumurtalık Kisti-Polikistik Over İçin Kuru Soğan Kürü

 • Yumurtalıklardaki kisti ortadan kaldırdığı bilinmektedir.
 • Vajinada oluşan akıntı için, erken oluşan menopoz, çikolata kisti, 3 cm'den küçük miyomlar, adet düzensizliği ve polikistik over şikâyeti olan bayanlar içinde mükemmel bir çözüm yoludur.
 • Soğan kürünün regl döneminde içilmesinin bir sakıncası yoktur ancak en etkili olacağı zaman adet döneminin bitiminden en erken 7 gün sonradır.
 • Kür uygulandıktan sonra 2. Adetinizi görmeden 10 gün önce tekrar beş gün veya yedi gün bu soğan kürünü uygulamalısınız.
 • Hamile kalmak isteyen kadınlar bu kürün üzerine kuru incir kürünü uygulaması da gerekmektedir.
 • Bu soğan kürünü 15 günden fazla uygulamanız sakıncalıdır.
 • Bu kürü uygulamaya koyduğunuzda 2. Veya 3. Günden sonra akıntılarınızın çözüldüğünü ve fazlalaştığını görecek ve fark edeceksiniz.

Soğan Suyu Kürü

 • Bir orta boy beyaz soğanı dörde bölün (Kırmızı ve mor soğan olmamalı).
 • Önceden kaynatılmış 2 bardak suyu klorsuz suya koyarak 5 dakika kaynattıktan sonra içine başka bir şey katmadan öğle ve akşam yemeklerinden önce birer bardak suyunu için.

Yumurtalık Kistleri İçin Doğal Çözümler

 • İyot alımını artırmak: İyot bakımından zengin gıdaları beslenmeye dahil etmek tiroit bezinin fonksiyonunu iyileştirmeye yardımcı olabilir.
 • Daha fazla sebze tüketmek: Yeni kistlerin oluşumunu önlemeye yardımcı olabilir.
 • Potasyum bakımından zengin yiyeceklerden beslenmek: Kist oluşumunun nedeni potasyum eksikliği ise potasyum bakımından zengin olan yiyecekleri tüketmek kist oluşumunu azaltabildiği bilinmektedir. Elma sirkesi, muz, kişniş, taze dereotu, kekik, zerdeçal, dul avrat otu kökü, kişniş, Arnavut biberi ve sığır kuyruğu potasyum açısından zengin olan besinler arasındadırlar. Kistleri tedavi etmek için potasyum bakımından zengin olan bu besinler kullanılabilir.
 • Liften zengin beslenmek: Lif değeri zengin olan besinleri tüketmek kabızlığı önleyebilir.
 • Östrojene maruz kalmamaya çalışın: Östrojen hakimiyeti kist oluşumunun sebebi ise ondan uzak durulması gerekmektedir.
 • Düzenli egzersiz: Düzenli egzersiz bezlerin ve diğer organların düzgün işleyişini sağlar. Kasların gevşemesini sağlar ve kan dolaşımını arttırır.
 • Gevşeme teknikleri: Gergin kasların gevşemesini ve krampların rahatlamasını sağlar.
 • Ağrı kesici olarak etki gösterdiği doğal besinleri kullanın: Fesleğeni, limon otunu, nane, ahududuyu, böğürtleni ve papatya çaylarını içerek doğal ağrı kesici olarak kullanabilirsiniz.
 • Doğal hormon dengeleyiciler kullanın: Maça kökleri, Dong Quai, kara yılan otu kullanabilirsiniz. Adet döngüsünü düzenlemeye çalıştığı bilinmektedir.
 • Normal vücut ağırlığınızı koruyun: Kilo vermek ve kiloyu normal sınırda tutmak kistlerin gelişme olasılığını düşürebilir.

Şevki Güngörün Vücut Kistleri İçin Yaptığı Macun


Gerekli Malzemeleri
 • Keten Tohumu,
 • Üzüm Çekirdeği,
 • Zencefil,
 • Çörek otu,
 • Polen,
 • Zerdeçal,
 • Isırgan tohumu,
 • Bal veya pekmez.

Hazırlanışı ve Kullanım Şekli

Bütün malzemeler karıştırılır. Günde 2 tatlı kaşığı hiçbir şey yenmeden kullanılmalıdır. Bu macunun 3-4 ay boyunca tüketilmesi gerekmektedir. Oluşturulan bu macun 3-5 cm boyutlarındaki kistler için fayda vermektedir. Daha büyük boyutta olan kistler için faydası yoktur.


Şevki Güngörün Bitkisel Çözüm Oluşturacak Önerileri

Özellikle kadınlarda sıklıkla rastlanan yumurtalıklarda oluşan kistleri, miyomları, meme kistleri ve yağ bezeleri için kekik suyu, biberiye suyu, karabaş suyu karıştırılıp içilmesi gerekir. Ayrıca çoban çantası bitkisini çayı ve suyu da çok faydalıdır.

Kist İçin Bitkisel Çözüm Yorumları

soru

Nadire

29 Ağustos 2017 Salı

3 bucuk milim kadar kist var sidik borusuna yapisik diyealmak istemiyo doktorlar.beni cok.rahatsiz ediyo sisiyo usuttugum zaman kasiklarim dahil rahim cok agrio.sogan kuru iyi gelirmi yardim edin

Cevap yaz
cevap

Eymen

12 Ağustos 2018 Pazar

Nadire hanım soğanı kaynatıp içtiğinde iyileşme sonucuna ulaşan birçok bayan tanıyorum. Bu nedenle soğan kürünü denemenizi tavsiye ederiz çünkü kaybedeceğiniz birşey yok. Ama soğan kürü dışında uygulamanız gereken bir konuda kendinizi sıcak tutmanız. Özellikle karın, sırt ve göğüs bölgesini sıcak tutun. Allahtan acil şifalar diliyoruz. İyi günler.

soru

Özlem

30 Kasım 2017 Perşembe

Merhabalar bir gece aniden sancilandim ve acile kaldirildim kist olduğu anlaşıldı 45 mm kist varmış doktor adetten sonra Tam bir net sonuç alabiliriz beklemelisin dedi soğan kuru nu denesem nasıl olur acaba çok ağrım var ilaçla duruyorum

Cevap yaz
cevap

Falih

11 Ağustos 2018 Cumartesi

Merhaba Özlem Hanım, geçmiş olsun. Yaşamış olduğunuz rahatsızlığı bitkisel yöntemlerle tamamen ortadan kaldırmanız mümkün olmayabilir. Ancak yazıda da belirtildiği gibi ciddi anlamda olumlu etkiler görebilirsiniz. Özellikle bu kistin ortaya çıkardığı belirtileri azaltmada faydalar görebilirsiniz. Ancak bu kürü aşırıya kaçmadan ve devamlı olarak kullanmanız tavsiye edilir.

cevap

Revaha

12 Ağustos 2018 Pazar

Yumurtalıklarda oluşan kistlere karşı soğan kürünü kullanmadan önce önemli bir hususa dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu hususta adet dönemidir. Adet döneminde soğan kürünü kullanmanız tavsiye edilmemektedir. Soğan kürü genellikle adet sonrasında kullanılmaktadır. Ancak sizin için böyle bir durum yoksa soğan kürünü deneyebilirsiniz. Kist oluşumu risk teşkil ettiği için beslenmenize dikkat etmelisiniz.

soru

mehmet ali

10 Ocak 2018 Çarşamba

benim karın bölgemde büyük küçük bir çok kisler bulunmaktadır ve her iki böbrekte var bunun tıbe bir çaresi varmı

Cevap yaz
cevap

Enes

20 Eylül 2018 Perşembe

Karın ve çevresinde oluşan kist sorununa karşı kullandığınız besinlere çok dikkat etmeniz ve bitkisel çözümlere başvurmanız oldukça faydalı olacaktır. Hem midede hem de böbreklerde bu sorunu yaşadığınız için yediğiniz yiyeceklere ve içtiğiniz sulara ayrıca dikkat etmeniz gerekiyor. Kanı temizleyen, toksit atımına yardımcı olan bitkisel çözümlere başvurarak rahatlamanızı sağlayabilirsiniz. Geçmiş olsun.

soru

Asya

21 Ocak 2018 Pazar

Merhaba Bir gün önce sağ yumurtalığımda 5 cm kist çıktı karın, kasık ağrım,kabızlık ve şişikinlik var, Doğum yapıldığında hepsi gidiyor diye duydum benim şuan gebe kalma ihtimalim var mı acaba???

Cevap yaz
cevap

Çaka Bey

11 Ağustos 2018 Cumartesi

Asya Hanım, bu kistler gebeliğe tamamen engel değildir. Ancak yumurtalık kistleri gebeliği oldukça zorlaştıran durumlar arasında en başta gelmektedir. Bu nedenle hamile kalma ihtimalinizin olduğunu söyleyebiliriz. Bazı kistler doğum ile birlikte patlayarak ortadan kalkabilir. Ancak bu her kist için geçerli değildir.

cevap

Önür

12 Ağustos 2018 Pazar

Geçmiş olsun Asya Hanım. Kistlerin tamamen hamileliği engellediği elbette söylenemez. Ancak bazı durumlarda sperm geçişini engelleyen bu kistler hamilelik sürecine etki eder. Ancak şunu da bilmeniz gerekir ki kistin tedavi sonrası doğurganlık seviyesi artmaktadır.

soru

İlkğün Salih

18 Ağustos 2016 Perşembe

İbrahim sarac oğlu iki maddeden fazla karışım yapmaz yami iki cins bitki karışımı yapar .burda bes altı karışım içindeki madeleri degistirebilir

Cevap yaz

Yorum Yap

Çok Okunanlar

Hamilelikte Kist Patlaması

Hamilelikte Kist Patlaması

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Sol Over Kisti Belirtileri ve Tedavisi

Sol Over Kisti Belirtileri ve Tedavisi

Kist Neden Olur?

Kist Neden Olur?

Uterin Kavite Nedir?

Uterin Kavite Nedir?

Çikolata Kisti Bitkisel Tedavi

Çikolata Kisti Bitkisel Tedavi

Pankreasta Kist Belirtileri ve Tedavisi

Pankreasta Kist Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Araknoid Kist Ameliyatı

Araknoid Kist Ameliyatı

Güncel

Safra Kesesinde Kist Belirtileri ve Tedavisi

Safra Kesesinde Kist Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Oval Kist Belirtileri ve Tedavisi

Oval Kist Belirtileri ve Tedavisi

Entamoeba Histolytica Kisti

Entamoeba Histolytica Kisti

Testiste Kist Belirtileri ve Tedavisi

Testiste Kist Belirtileri ve Tedavisi

Kanamalı Kist Belirtileri ve Tedavisi

Kanamalı Kist Belirtileri ve Tedavisi

Keratinoz Kist Belirtileri ve Tedavisi

Keratinoz Kist Belirtileri ve Tedavisi

Fibroadenom Kist Belirtileri ve Tedavisi

Fibroadenom Kist Belirtileri ve Tedavisi

Araknoid Kist Tehlikeli midir?

Araknoid Kist Tehlikeli midir?

Kist Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kist Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kist Miyom Belirtileri ve Tedavisi

Kist Miyom Belirtileri ve Tedavisi

Parmakta Kist Belirtileri ve Tedavisi

Parmakta Kist Belirtileri ve Tedavisi

Yumurtalık Kisti Belirtileri ve Tedavisi

Yumurtalık Kisti Belirtileri ve Tedavisi

Yumurtalık kisti, çoğu kadının hayatının bir döneminde yumurtalıklarında ortaya çıkan ve çok nadir durumlarda tedavi gerektiren, birçok çeşidi bulunan, hormonların[...]

Vajinada Kist Belirtileri ve Tedavisi

Vajinada Kist Belirtileri ve Tedavisi

Vajinada Kist çok nadir görülen kist türlerinden biridir. Bir üreme organında görüldüğü için kadınlar üzerinde çok büyük korku uyandırmaktadır. Vajina üzerinde [...]

Memede Kist Belirtileri ve Tedavisi

Memede Kist Belirtileri ve Tedavisi

Memede kist, memede bulunan süt kanalı bezelerinin gelişmesi ile içi sıvı dolu keseciklerin oluşması meme kistinin belirtisidir. Meme kistleri genelde iyi huylu kistlerdir [...]

Kemik Kisti Belirtileri ve Tedavisi

Kemik Kisti Belirtileri ve Tedavisi

Kemik kisti, içi sıvıyla dolu olan, yavaş seyir gösteren, çoğunlukla metafizik yerleşimli olan kistlerdir. Bunlar basit kemik kisti olarak tanımlanır. Kemiğin iç kısm�[...]

Rahim Ağzı Kisti Belirtileri ve Tedavisi

Rahim Ağzı Kisti Belirtileri ve Tedavisi

Rahim ağzı kisti, rahim ağzında olan kanalların uçlarının tıkanmasıyla oluşur. Kistlerin oluşumu doğum yapmış olan kadınlarda daha fazla görülmektedir. Herhangi b[...]

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6